שמרית שולמן צילום אומנותי

מאמרים > קידום אתרים בגוגל - לא רק אלגוריתמים?


קידום אתרים בגוגל – לא רק אלגוריתמים / שמרית שולמן

הקמתם אתר אינטרנט. אתם בטוחים בו, ומאמינים שכל גולש ישתכנע שהשירות או המוצר שלכם פשוט מצויין. אבל איך תגרמו לגולשים להגיע אליו?
ברשת האינטרנט ניתן למצוא אינספור מאמרים בנושא קידום אתרים. חשוב לקרוא אותם, ולמלא את הכללים שהם מלמדים, אבל הנקודה החשובה ביותר היא לחשוב קודם כל על הגולשים ורק אחר כך על גוגל. קידום אתרים הוא הרבה מעבר לאלגוריתמים.
כדי לקדם אתר באופן מוצלח, דרוש קודם כל היגיון בריא. מה שטוב לגולשים בדרך כלל טוב גם לגוגל. כדי לקדם אתר יש להפעיל כישורים רבים – יכולת ניתוח, יכולת שיווק, ואפילו כישורים חברתיים.
אסביר במאמר זה, כיצד לעזור לקידום האתר שלכם בצורה איכותית ואתית.
על מנת ליישם את האמור במאמר זה, דרוש ידע בסיסי בhtml. אולם, חלק מההנחיות ניתנות ליישום גם ללא ידע זה.

ניתן לחלק את עבודת קידום האתרים לשניים:
קידום בתוך האתר – הבאת גולשים בתוך הרשת האינטרנטית.
קידום מחוץ לאתר – הבאת גולשים לאתר מחוץ לרשת האינטרנט.

קידום בתוך האתר
האתר צריך להיות בנוי באופן "ידידותי לגוגל". גוגל לא "יודע" לקרוא פלאש או תמונות, לכן אתר שכולו פלאש הוא בעייתי מבחינת קידום אתרים. לפיכך, נבנה אתר html (ניתן לשלב בו פלאש ותמונות), ונקפיד על הכללים הבאים:

1. יש להגדיר מילות מפתח, ועל בסיסן לבנות את התפריט באתר. גוגל "אוהב" מילות מפתח שנמצאות בקישורים. בדף הבית בפרט, ובכל האתר בכלל, צריך להיות טקסט שמכיל את מילות המפתח. יש להיזהר מצפיפות יתר של מילות המפתח, שכן ריבוי מוגזם של מילות מפתח עלול להיחשב בעיני גוגל כקידום פסול, ואתם עלולים להיענש ולהעלם מתוצאות החיפוש. יש לכתוב את הטקסט בצורה שהיא קריאה, נוחה ונעימה קודם כל לגולשים, ורק אחר כך לגוגל.

2. יש לבנות את האתר באופן היררכי, כך שיהיה הגיוני ונוח לגולשים (וכן, גם למנועי החיפוש). חשיבות עליונה צריכה להינתן לנוחיות המשתמש. אולם, כדאי לבנות את תרשים הזרימה של האתר באופן כזה שרוב מילות המפתח יבואו לידי ביטוי בתצורת דף.

3. יש להקפיד על בניית האתר בדפים נפרדים, ולא דף אחד שהתוכן בו מתחלף דינאמית.

4. לא לעשות שימוש בframeset. הדף הראשי הוא החשוב ביותר עבור גוגל. ממנו גוגל "גולש" אל שאר דפי האתר.בframeset הדף הראשי כמעט ואינו מכיל טקסט, ולכן אינו מומלץ.

5. מאותה סיבה, מומלץ לא לעשות דף פתיחה לאתר.

6. על כל תמונה באתר יש להוסיף תגית alt, שתתאר את מה שיש בתמונה, עדיף עם שימוש במילות המפתח.

7. כל הטקסט באתר צריך להיות כטקסט רציף בhtml ולא כתמונה. אם יש כפתורים באתר, התמונה צריכה להיות כרקע כאשר הטקסט בו חי.

8. יש להוסיף מפת אתר שבה יש גישה ישירה (בלינק) לכל דפי האתר. מפת האתר עוזרת לגוגל "להבין" את מבנה האתר, והיא מספקת לו נתיב נוח וישיר לכל דפי האתר.

9. כדי שגוגל יחשיב את האתר שלכם כרלוונטי עבור מילות החיפוש שהגדרתם לעצמכם, יש לנסות להגדיל את כמות הקישורים הנכנסים אל האתר שלכם. על מנת לעשות זאת, יש להוסיף דף קישורים באתר, ולנהל החלפת קישורים. כאן דרושים כישורים חברתיים ויכולת משא ומתן. פנו באדיבות לבעלי האתרים אשר מדורגים במקומות הגבוהות בגוגל במילות המפתח שלכם, ספרו להם שכבר הכנסתם את הקישור לאתר שלהם, ובקשו בתמורה קישור לאתר שלכם. הביטוי שיקשר לאתר שלכם צריך להכיל את מילת המפתח שבאמצעותה אתם רוצים לקדם. אם בעל האתר אליו פניתם לא שולח תגובה – הסירו את הקישור אליו. רישמו את האתר לכמה שיותר אינדקסים ברשת, ונסו להעשיר את האתר במאמרים שיכולים להיות מפורסמים באתרי מאמרים ולהוות קישור לאתר שלכם.

10. יש להשתמש בכותרות <h> עדיף שיהיו בהן את מילות המפתח.

11. יש להכניס תגיות meta בhead.
התגית החשובה ביותר היא תגית title. תגית זו צריכה להופיע בכל דף, כשהיא מכילה את מילות המפתח הרלוונטיות לאותו דף. יש להמנע מכפילויות. המנעו מכותרת title ארוכה מיד. ככל שיש פחות מילים בtitle, כך כל מילה מקבלת משקל יותר גבוה.
תגית description בכל דפי האתר בה יופיע תיאור האתר – עד 20 תווים, המכיל את מילות המפתח.
תגית keyword בכל דפי האתר, בה יופיעו מילות מפתח מופרדות בפסיק.
יש להכניס גם את תגית Author בכל דפי האתר, בה מצויין שם מחבר האתר.

לא די בקידום בתוך האתר.
כמות הגולשים באתר מהווה גם היא פרמטר חשוב בעיני גוגל.
ניתן להגביר את כמות הגולשים לאתר גם על ידי קידום מחוץ לרשת האינטרנט.
כיצד נעשה זאת?

קידום מחוץ לאתר
1. בכל פקס, נייר מכתבים, מעטפות, כרטיסי ביקור, פליירים, מודעות, דואר אלקטרוני – הקפידו להוסיף את כתובת האתר באופן בולט וקריא. אם יש לכם מבצעים באתר, או הנחות, הדגישו זאת.

2. דברו על האתר. שילחו לכל המכרים דואר אלקטרוני שמספר על כך שבניתם אתר חדש, או שירגתם את הישן. בקשו חוות דעת. אנשים נוטים להעריך יותר מייל שמנוסח כבקשה לעצה, מאשר ניסוח פירסומי.

3. הוסיפו שירותים, מבצעים או הנחות לאתר, אם אפשר, ופרסמו אותם. שירותים שיקלו על הלקוחות שלכם, או יחסכו להם כסף, יגרמו להם להעדיף אותו על פני אופציות אחרות.

עכשיו, כל מה שנותר הוא לחכות.
לעיתים, בייחוד באתרים חדשים, נאלץ לחכות כמה שבועות עד שגוגל יסרוק את האתר שלנו. לאט לאט, תראו איך האתר שלכם "מטפס" בדירוג התוצאות של גוגל. תמונה אמיתית של תוצאות הקידום ניתן לראות רק לאחר תקופה של שלושה חודשים עד חצי שנה.
המשיכו לקרוא עוד ועוד מאמרים בנושא, בידקו את המתחרים שלכם, בידקו את נתוני הסטטיסטיקה של האתר שלכם מידי פעם. שמרו על אתיקה והיזהרו מקידום פסול.
וחשוב מכל – הפעילו היגיון בריא ודאגו לנוחיות הגולש, לפני הכל.

 

כל הזכויות שמורות לשמרית שולמן | בניית אתרים: סטודיו שולמן |

גלריית צילום הריון | צילום הריון